Опитувальник міжособистісних відносин (В. Шутц, адаптація А.А. Рукавишнікова)

Опис методики. Опитувальник призначений для діагностики різних аспектів міжособистісних відносин та вивчення комунікативних особливостей особистості. Опитувальник аналізує поведінку людини у трьох основних галузях міжособистісних потреб: «включення», «контроль» та «афект». Усередині кожної області беруть до уваги два напрями міжособистісної поведінки: виражена поведінка людини, тобто її думка про інтенсивність своєї поведінки в цій галузі, і поведінка, яку вимагає людина від оточуючих, інтенсивність якої є оптимальною для неї.

Вік досліджуваних: підлітковий і вище.

Форма проведення: письмове опитування.

Інструкція: Опитувальник призначений для оцінки типових способів вашого ставлення до людей. По суті тут немає правильних і неправильних відповідей, правильна кожна правдива відповідь. Іноді люди прагнуть відповідати на питання так, як, на їхню думку, вони мали б поводитися. Однак у цьому випадку нас цікавить, як ви поводитеся насправді. Деякі питання дуже схожі одне на одне. Проте вони мають на увазі різні речі. Відповідайте, будь ласка, на кожне запитання окремо, незважаючи на інші питання. Час відповіді на запитання не обмежений, але не розмірковуйте надто довго. Для кожного твердження виберіть відповідь, яка вам підходить: (1) Зазвичай (2) Часто (3) Іноді (4) З нагоди (5) Рідко (6) Ніколи.

Джерело опису методики: Фетискин Н. П., Козлов В. В., Мануйлов Г. М. Социально-психологическая диагностика развития личности и малых групп. – М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. 490 с.

Тип файлу: *.xlsx (Excel)

Кількість аркушів: 4

Аркуш 1: Введення даних (замовити форму можна на будь-яку кількість респондентів)

Аркуш 2: Ключ

Аркуш 3: Розрахунок результатів

Аркуш 4: Частотний розподіл за рівнями і діаграма

Дані на скріншотах наведені для демонстрації, згенеровані автоматично та не є реальними відповідями респондентів.